вівторок, 28 червня 2016 р.

Рівні володіння іноземною мовою

 Рівні володіння іноземною мовою відповідно до Рекомендацій Ради Європи (РРЄ) і українська інтерпретація цих рівнів  http://www.umsa.edu.ua/scale.pdf

Згідно із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти існує шість рівнів володіння мовою, які були розроблені Асоціацією Мовних Експертів ALTE (The Association of Language Testers in Europe): інтродуктивний (Breakthrough або А1), середній (Waystage або А2), рубіжний (Threshold або В1), просунутий (Vantage або В2), автономний (Effective Operational Proficiency або С1) і компетентний (Mastery або С2).Вони охоплюють проміжок від базового до практично бездоганного рівня володіння мовою. На них зорієнтовані навчальні посібники з будь-якої європейської мови, довідники, словники, тести.


 Таблиця 1.1.Рівні володіння іноземною мово

Міжнародна градація
Європейська градація
Українська градація
Beginner/Elementary
A1 (Breakthrough)
Рівень А1 (Інтродуктивний або «відкриття»)
Pre-Intermediate
A2 (Waystage)
Рівень А2 (Середній або «виживання»)
Intermediate
B1 (Threshold)
Рівень В1 убіжний)
Upper-Intermediate
B2 (Vantage)
Рівень В2 (Просунутий)
Advanced
C1 (Effective Operational Proficiency)
Рівень С1 (Автономний)
Proficiency
C2 (Mastery)
Рівень С2 (Компетентний)

Таблиця 1.2. Глобальна шкала рівнів володіння іноземною мовою
Досвідчений
користувач
С2
Може розуміти без утруднень практично все, що чує або читає. Може вилучити інформацію з
різних усних чи письмових джерел, узагальнити її і зробити арґументований виклад у звязній формі. Може висловлюватись спонтанно, дуже швидко і точно, диференціюючи найтонші відтінки смислу в досить складних ситуаціях.
С1
Може розуміти широкий спектр досить складних та обємних текстів і розпізнавати імпліцитне
значення.  Може  висловлюватись  швидко  і  спонтанно  без  помітних  утруднень,  повязаних  із пошуком засобів вираження. Може ефективно і гнучко користуватись мовою у суспільному житті,
навчанні та з професійними цілями. Може чітко, логічно, детально висловлюватись на складні теми,  демонструючи  свідоме  володіння  граматичними  структурами,  конекторами  та  звязними
програмними висловлюваннями.
Незалежний
користувач
В2
Може розуміти основні ідеї тексту як на конкретну, так і на абстрактну тему, у тому числі й
технічні (спеціалізовані) дискусії за своїм фахом. Може нормально спілкуватися з носіями мови з таким ступенем швидкості та спонтанності, який не завдає труднощів жодній із сторін. Може чітко, детально висловлюватись на широке коло тем,  виражати свою думку з певної проблеми, наводячи різноманітні арґументи за і проти.
В1
Може розуміти основний зміст чіткого нормативного мовлення на теми, близькі і часто вживані на
роботі, при навчанні, під час дозвілля тощо. Може вирішити більшість питань під час перебування



Елементарний
користувач
А2
Може розуміти ізольовані фрази та широко вживані вирази, необхідні для повсякденного спілкування у сферах особистого побуту, сімейного життя, здійснення покупок, місцевої географії, роботи. Може спілкуватись у простих і звичайних ситуаціях, де необхідний простий і прямий обмін інформацією на знайомі та звичні теми. Може описувати простими мовними засобами вигляд його/її оточення, найближче середовище і все, що пов’язане зі сферою безпосередніх потреб.

А1
Може розуміти і вживати побутові і повсякденні вирази, а також елементарні речення, необхідні для задоволення конкретних потреб. Може відрекомендуватись або представити когось і запитувати й відповідати на запитання про деталі особистого життя, наприклад, де він/вона живе; про людей, яких він/вона знає; про речі, які він/вона має. Може взаємодіяти на простому рівня, якщо співрозмовник говорить повільно і чітко та готовий прийти на допомогу.

Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання/ Наук. ред. укр. видання д.пед.н., проф. С.Ю.Ніколаєва. – К.: Ленвіт, 2003. – С. 24/273. – ISBN 966-7043-67-3.
Детальний опис рівнів володіння англійською мовою ви можете знайти у передмові до прикладів тестів для визначення рівня сформованості мовної та мовленнєвої компетенцій.

А зараз познайомтеся з переліком британських та американських іспитів, до складання яких ви повинні бути готові, якщо маєте намір продовжити навчання або отримати роботу в англомовній країні.


Міжнародні іспити з англійської мови

БРИТАНСЬКІ ІСПИТИ

Cambridge ESOL (English For Speakers of Other Languages) – це один з найпопулярніших міжнародних іспитів, який перевіряє рівень сформованості мовної та мовленнєвої компетенцій та структурно охоплює п’ять рівнів складності: KET, PET, FCE, CAE, CPE.

KET (Key English Test) розрахований на кандидатів з середнім рівнем володіння мовою (А2).
PET (Preliminary English Test) припускає, що кандидати володіють мовою на рубіжному рівні (В1).
FCE (First Certificate in English) створений для кандидатів з просунутим рівнем володіння мовою (В2).
CAE (Certificate in Advanced English) пропонується кандидатам з автономним рівнем володіння мовою (С1).
CPE (Certificate of Proficiency in English) націлений на кандидатів з компетентним рівнем володіння мовою (С2).

BEC (Business English Certificate) – це іспит з ділової англійської мови, який перевіряє рівень володіння діловою лексикою та знання законів будови ділового тексту, і структурно охоплює три рівні складності:

BEC Preliminary (BEC P) розрахований на кандидатів з рівнем А2-В1.
BEC Vantage (BEC V) створений для кандидатів з рівнем В2.
BEC Higher (BEC H) пропонується кандидатам з рівнем С1.

Сертифікат рівня Basic, Elementary – це іспит для кандидатів, які бажають отримати офіційне підтвердження про те, що вони володіють мовою на рівні А1.

Сертифікат рівня Intermediate – це іспит для кандидатів, які бажають отримати офіційне підтвердження про те, що вони володіють мовою на рівні В1, і що є достатнім для вступу до англомовної школи та отримання некваліфікованої роботи в англомовному суспільстві.

Сертифікат рівня Higher Intermediate – це іспит для кандидатів, які бажають отримати офіційне підтвердження про те, що вони володіють мовою на рівні В2, і що є достатнім для вступу до англомовного університету та отримання більш кваліфікованої роботи в англомовному суспільстві.

Сертифікат рівня Advanced – це іспит для кандидатів, які бажають отримати офіційне підтвердження про те, що вони володіють мовою на рівні С1, і що є достатнім для вступу до англомовного університету будь-якої спрямованості та отримання кваліфікованої роботи в англомовному суспільстві.

Trinity (ESOL) – це іспит, успішне складання якого дає можливість кандидатам вступити до престижних університетів Великої Британії без іспиту з англійської мови. Крім того, сертифікати Trinity рівнів 10-12 дають можливість без перешкод пройти співбесіду в різних організаціях, включаючи посольства.

Pitman (ESOL) – це іспит, успішне складання якого дає можливість кандидатам вступити до всіх університетів і коледжів Великої Британії та багатьох університетів світу, в яких викладання проводиться англійською мовою. Крім того, сертифікати Pitman (ESOL) визнаються роботодавцями у сфері бізнесу у 85 країнах світу.

ILEC (International Legal English Certificate) – це іспит, який визначає рівень володіння мовою в галузі юриспруденції та структурно охоплює два рівня складності:

Upper-Intermediate розрахований на кандидатів з рівнем В2.
Advanced націлений на кандидатів з рівнем С1.

ICFE (International Certificate in Financial English) – це іспит, який визначає рівень володіння мовою в галузі бухгалтерії та фінансів та структурно охоплює два рівня складності:

Upper-Intermediate розрахований на кандидатів з рівнем В2.
Advanced націлений на кандидатів з рівнем С1.


АМЕРИКАНСЬКІ ІСПИТИ

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) – це тест, успішні результати якого є необхідною умовою для вступу до багатьох коледжів та університетів США, Канади та інших країн світу, для участі в різноманітних програмах закордонного стажування в закладах, де викладання проводиться англійською мовою. Крім того, TOEFL використовується для визначення рівня володіння англійською мовою багатьма урядовими структурами та міжнародними організаціями. TOEFL визнається також у Великій Британії.

IELTS (The International English Language Testing System) – це іспити для кандидатів старше 16 років, які бажають визначити свій рівень володіння мовою з метою подальшого навчання або працевлаштування в англомовних країнах світу: Австралії, Нової Зеландії, Канаді, Великої Британії.

CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults), DELTA (Diploma of English Language Teaching to Adults)– сертифікати, що надають право викладати англійську мову як іноземну дорослій аудиторії.

GMAT (Graduate Management Admission Test) – це стандартний письмовий психометричний тест, метою якого є визначення рівня і кваліфікації ти кандидатів, які прагнуть вступити до бізнес-школи. GMAT не вимагає спеціальних знань, навичок і вмінь, але з його допомогою можна перевірити нахили людини, прогнозувати її успіхи в ході навчання в бізнес-школі.

Більш детальну інформацію про зміст іспитів, процедурі проведення та датах, ви можете знайти тут:

http://www.cambridge-efl.org.uk

http://www.ets.org/portal/site/ets/menuitem.36b6150d13d7bab7b1935b10c3921509/?vgnextoid=e63ce3b5f64f4010VgnVCM10000022f95190RCRD#

http://www.alte.org(Розділ «Members»)

Як бачимо, міжнародні іспити з англійської мови зорієнтовані на рівні володіння мовою і реалізуються за допомогою рівневих тестів.

Тести для перевірки рівня сформованості іншомовної комунікативної компетенції можна знайти за такими Інтернет-адресами:

Англійська мова

English Placement Tests

http://www.ompersonal.com.ar/omtest/contenidotematico.htm (12 tests)

Some of them can be found here:

http://www.ompersonal.com.ar/omtest/placementest01.htm

http://www.ompersonal.com.ar/omtest/placementest02.htm

http://www.ompersonal.com.ar/omtest/placementest09.htm

http://www.ompersonal.com.ar/omtest/placementest10.htm

Other tests are available here:

http://www.wordskills.com/level/

http://www.cyberlangues.com/inscription.html

http://www.manythings.org/c/r.cgi/quiz

http://www.stuff.co.uk/wicked.htm

http://www.englishtown.com/sp/tests/skill.aspx

http://www.britishcouncil.org/learnenglish-central-test-test-your-level.htm

http://www.englishtag.com/tests/level_test.asp

http://www.michigan-test.com/michigan-test-practice-tests.htm

Online Proficiency Tests

http://www.english-zone.com/ez-links/l-tests.html

http://www.answerenglish.co.uk/english-level-test.php

http://www.english-test.net/esl/english-language-proficiency-test.html

http://www.linguaspectrum.com/leveltests/levels.php


Ігри, вправи та завдання, спрямовані на формування іншомовної комунікативної компетенції можна знайти за такими Інтернет-адресами:

Англійська мова

Word Games

http://www.linguamania.ru/

http://www.kinglishschool.com/game/WordPuzzle.swf
http://www.english-online.org.uk/games/bigandsmall.htm

http://www.krazydad.com/sudoku/

http://www.manythings.org/cts/

http://www.bbc.co.uk/schools/starship/english/index.shtml

http://www.quia.com/pages/duncanenglish12.html

http://www.oup.com/elt/global/products/englishfile/elementary/i_games/

Practical English Online

http://www.1-language.com/audiocourse/index.htm

http://www.englishbanana.com/downloads.html

http://www.guide-to-distance-learning.com/learn-english-online.html

Miscellaneous

http://www.a4esl.org/

http://www.bbc.co.uk/schools/starship/english/storyplant.shtml

http://www.eclecticenglish.com/index.html

http://www.eduplace.com/tales/

http://www.english4today.com/usr/video/ytv/?cat=72

http://www.etc-inter.net/index.php?online=yes

http://www.infoenglish.info/index/0-5

http://www.langinfo.ru/index.php?sect_id=2700

http://www.learnenglish.de/englishtestspage.html#confuse

http://www.mrshurleysesl.com/englishpractice.html

http://www.quia.com/pages/duncanenglish12.html

http://www.teachenglishinasia.net/tefl-tesl-games-and-activities-directory

http://www.tuition.com.hk/english/english-resources.htm

http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/language/

http://www.englishforum.com/00/interactive/

http://www.spotlight-online.de/language/fragebogen.php3?b_id=1

http://www.geocities.com/kjschjp/eng_learn_res/online_res/online_res.html

Словники та текстові перекладачі можна знайти за такими Інтернет-адресами:

Англо-англійські словники


http://ardictionary.com/

http://www.babylon.com/define/40/online-english-dictionary.html

http://www.alphadictionary.com/index.shtml

http://www.askoxford.com/dictionaries/?view=uk

http://www.thefreedictionary.com/

http://www.yourdictionary.com/

http://www.merriam-webster.com/

http://www.ldoceonline.com/

http://www.merriam-webster.com/dictionary.htm

http://www.thefreedictionary.com/Dictionary.htm

http://www.englishlab.net/free-online-english-dictionaries.html

http://www.dictionary.infoplease.com/

http://www.rhymezone.com/

http://www.mahalo.com/German

http://www.digitaldialects.com/German/Links.htm

Немає коментарів:

Дописати коментар